تبلیغات
بسته های آموزشی نفت - گاز - پتروشیمی WWW.NIPC.TK - بسته آموزشی کمپرسور (Compressor)

بسته آموزشی کمپرسور (Compressor)

هدف از تهیه محصول :

هدف از ساخت این نرم‌افزار، آموزش كلیاتی از انواع کمپرسورها به علاقه مندان و پرسنل فعال در شاخه های مختلف صنعتی است. این نرم‌افزار برای فارغ التحصیلان رشته‌های مهندسی و شاغلین كه در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی مشغول به كار هستند می‌تواند بسیار مفید باشد.


بسته آموزشی کمپرسور (Compressor)

محتوا :

فشار یکی از عوامل پیشرفت واکنش در فرایندهای شیمیایی محسوب می‌شود. بر این اساس در بسیاری از واحدها، تجهیزاتی به منظور بالا بردن فشار پیش‌بینی شده است. این تجهیزات شامل فن‌ها، دمنده‌ها و کمپرسورها هستند که از آن میان کمپرسورها به دلیل دارا بودن نسبت تراکم بالاتر و پیچیده‌تر بودن فرایند از اهمیت بیشتر برخوردار می‌باشند.

در این نرم‌افزار كه شامل تركیبی از فیلم‌های آموزشی و انیمیشن‌های دو و سه‌بعدی می‌باشد، انواع کمپرسورهای موجود در صنایع پتروشیمی از قبیل کمپرهای رفت و برگشتی (Reciprocating)، سانتریفوژ (Centrifuge) و پیچشی (Screw) معرفی شده است.

الف- کمپرسورهای رفت و برگشتی
کمپرسورهای رفت و برگشتی برای فشارهای بالا و شدت جریان های کم تا متوسط استفاده می شوند. به این ترتیب در شرایطی که نیاز به فشار بالا و شدت جریان های پایین هست این نوع کمپرسورها انتخاب خوبی به حساب می آید.


ب- کمپرسورهای مارپیچی یا Screw
این کمپرسورها دارای تکنولوژی ساخت ساده‌تری بوده و به همین دلیل قیمت پایین‌تری دارند و لذا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. از خصوصیات این نوع كمپرسورها، شدت جریان و فشار خروجی متوسط می‌باشد. یكی از كاربردهای عمده این نوع كمپرسورها برای ایجاد هوای فشرده می‌باشد.


ج- کمپرسورهای سانتریفوژ
به طور کلی طراحان در شرایطی که نیاز به شدت جریان بالا و فشار متوسط هستند از کمپرسورهای سانتریفوژ استفاده می کنند. این نوع کمپرسورها در شرایط ذکر شده بازدهی و قیمت مناسب تری نسبت به سایر کمپرسورها دارند.


کمپرسورهای جریان محوری و سانتریفوژ در دسته کمپرسورهای دینامیک و کمپرسورهای رفت و برگشتی و دورانی در دسته کمپرسورهای جابجائی مثبت قرار دارند. طراحان بر اساس محدوده‌های خاصی که از نظر نسبت تراکم و شدت جریان گاز در مراجع وجود دارد نوع خاصی از کمپرسور را برای هدف مورد نظر انتخاب می‌کنند. لازم به ذکر است که هر یک از این نوع کمپرسورها مزایا و کاربردهای خاص خود را دارند.

در انتخاب نوع کمپرسور چندین معیار مختلف تاثیر گذار است. یکی از این معیارها که طبیعتا تاثیر بسیار زیادی بر روی انتخاب دارد، قیمت کمپرسور است. به این معنی که در صورت امکان، حتما سازنده نوع کمپرسور را طوری انتخاب می کند که قیمت آن مینیمم شود. علاوه بر قیمت، دو پارامتر اصلی "شدت جریان مورد نیاز" و "فشار یا نسبت تراكم" تاثیر مستقیم بر انتخاب نوع کمپرسور دارند. برای مفهموم تر شدن نحوه انتخاب بر اساس این پارامترها، موارد کاربرد هریک از کمپرسورها را بررسی می کنیم:

این نرم‌افزار شامل مجموعه مباحث ذیل می باشد:
1-مقدمه
2-مبانی علمی
3-کمپرسورهای رفت و برگشتی
4-روش های کنترل ظرفیت در کمپرسورهای رفت و برگشتی
5-کمپرسورهای سانتریفوژ
6-انواع کمپرسورهای سانتریفوژ
7-روش های کنترل در کمپرسورهای سانتریفوژ
8-سرج
9-کنترل سرج
10-کمپرسورهای پیچشی
11-انواع کمپرسورهای پیچشی
12-کنترل ظرفیت در کمپرسورهای پیچشی
13-وضعیت اضطراری
14-مقدمات راه اندازی
15-راه اندازی
16-عملیات پس از راه اندازی
17-از سرویس خارج کردن
18-اجزاء کمپرسورها
19-چک و ثبت متغیرها
20-تعمیرات جزئی
21-نکات ایمنیبرچسب ها: بسته آموزشی راکتورهای شیمیایی ، Reactor Training Course ، بسته آموزشی پمپ ، Pump Training Course ، بسته آموزشی مخازن ذخیره سازی ، Storage Tank Training Course ، بسته آموزشی مبدل های حرارتی ،