تبلیغات
بسته های آموزشی نفت - گاز - پتروشیمی WWW.NIPC.TK - بسته آموزشی آشنایی با صنایع پتروشیمی

بسته آموزشی آشنایی با صنایع پتروشیمی

هدف از تهیه محصول : 
هدف از تهیه این نرم‌افزار آشنایی شاغلین صنعت با مباحث كلی صنعت پتروشیمی و واحدهای مختلف آن به همراه ارتباطات بین آنها می باشد.

محتوا :
نفت این ماده ارزشمند تحولی در ایجاد انرژی، رشد و پیشرفت صنایع و نهایتاً‌ رفاه و آسایش بشریت بوجود آورد. نفت و گاز، این منابع انرژی تجدید ناپذیر علی‌رغم پیشرفت علمی و فنی در زمینه منابع جدید انرژی و بعضاً تجدید پذیر هنوز بیشترین سهم در تولید انرژی را دارند.
صنعت نفت دارای گستردگی و تنوع زیادی در فرایندها و محصولات می‌باشد كه به عنوان مثال می توان به انواع مختلف سوخت‌ها، روغن‌ها، لاستیک ها و پلاستیک ها و غیره اشاره نمود. تولید این محصولات در واحدهای فرایندی مختلفی صورت می‌پذیرد كه برای آشنایی با این واحدها نرم افزار آموزشی با همین عنوان تولید گردیده است. در این نرم افزار در ابتدا به بررسی فرایند تشکیل نفت و گاز پرداخته و با استفاده از انیمیشن به سعی کرده این فرایند را با دقت به مخاطبان نشان دهد. در ادامه فرایند اکتشاف نفت و روش های آن ذکر شده تا کاربران با چگونگی انجام این اکتشافات آشنا شوند. سپس فرایندهای تصفیه و پالایش نفت و گاز که یکی از فرایندهای پیچیده صنعتی است ذکر شده و محصولات تولیدی به تفکیک ذکر گردیده است. 
پس از بررسی واحدهای پالایش و تصفیه، نوبت به واحدهای فراندی پتروشیمی میرسد که در ادامه واحدهای مختلف به همراه خوراک و محصولات آنها ذکر و روابط بین آنها بررسی گردیده است. به این معنا که ذکر می شود محصول هر واحد در کجا مصرف و صرف تولید چه ماده ای می شود. در انتها نیز معرفی اجمالی از محصولات پایین دستی گفته شده است.

عناوین مطالب موجود در این نرم افزار به شرح زیر می باشد: 
مقدمه
پیدایش نفت و گاز
صنعت پالایش نفت و گاز
صنایع پتروشیمی
معرفی واحدهای
NF (جداسازی گاز)
OL (الفین)
AR (آروماتیک)
PX (پارازایلن)
CA (کلر آلکالی)
EDC (اتیلن دی کلراید)
VCM (وینیل کلراید مونومر)
PVC (پلی ویمیل کلراید)
MTBE (متیل ترشیو بوتیل اتر)
LDPE (پلی اتیلن سبک)
HDPE (پلی اتیلن سنگین)
PP (پلی پروپیلن)
ABS 
UT (یوتیلیتی)
SBR (لاستیک مصنوعی)
آمونیاک
اوره
پلی استایرن
متانول
مجتمع های بزرگ پتروشیمی
واحدهای تبدیلات گازی
صنایع پایین دستی


برچسب ها: آشنایی با صنایع پتروشیمی ، صنایع پتروشیمی ، پتروشیمی ،