تبلیغات
بسته های آموزشی نفت - گاز - پتروشیمی WWW.NIPC.TK - بسته آموزشی كلیدهای فشار قوی(High voltage)

بسته آموزشی كلیدهای فشار قوی(High voltage)

هدف از تهیه محصول :

کلیدهای فشار قوی به منظور قطع و وصل مدار در سیستم‌های فشارقوی به کار می‌روند. در این نرم‌افزار ابتدا به معرفی انواع کلیدهای فشار قوی اعم از سكسیونرها و دژنکتور‌ها پرداخته می‌شود. سپس در ادامه به مطالبی از قبیل آشنایی با سرویس و بهره‌برداری از كلید، انواع عیوب كلیدها، حفاظت‌های مرتبط با كلیدهای فشارقوی و ایمنی پرداخته می شود.


بسته آموزشی كلیدهای فشار قوی

محتوا :

شبكه‌های فشارقوی را از لحاظ سطح ولتاژ می‌توان به سه دسته فشارمتوسط، فشارقوی و فوق فشارقوی تقسیم كرد. شبكه‌های فشارمتوسط یا Medium Voltage شبكه‌هایی هستند كه سطح ولتاژ آن‌‌ها بین 1 تا 63 كیلوولت است. در این نرم‌افزار منظور از فشارقوی همان سطوح Medium Voltage است.

برای قطع و وصل سیستم‌های فشار قوی از کلید‌های فشار قوی استفاده می‌شود. این کلیدها تجهیزات فشارقوی را به شبكه وصل و یا از شبكه ایزوله می‌كنند. کلیدهای فشارقوی باید بتوانند هر نوع جریانی را اعم از جریان‌های کوچک نظیر جریان مغناطیسی ترانسفورماتور بدون بار تا بزرگترین جریانی که ممکن است در شبکه به وجود آید را از خود عبور دهند. همچنین در حالت قطع نیز باید بتوانند ولتاژ اعمال شده به کنتاکت‌های کلید را تحمل کنند بدون این که جرقه‌ای بین آن‌ها به وجود آید.

در این نرم‌افزار ابتدا به معرفی انواع کلیدهای فشار قوی اعم از سكسیونرهای قابل قطع و غیر قابل قطع زیر بار ، كلید روغنی، كلید كم روغن، كلید هوایی، كلید SF6، كلید خلأ، كلیدهای قدرت كشویی و ثابت پرداخته می‌شود. سكسیونرها وسایلی هستند كه جهت ایزوله كردن تجهیزات فشارقوی از شبكه و برداشتن ولتاژ از آن‌‌ها به كار برده می‌شود. كلید قدرت یا دژنكتور كلیدی است كه می‌تواند در موقع لزوم جریان عادی شبكه و در موقع بروز خطا، جریان اتصال كوتاه و یا هر نوع جریانی با هر اختلاف فازی را به سرعت قطع كند.

کلیدهای فشارقوی نیز مانند سایر تجهیزات، جهت صحت عملکرد و اطمینان از کارایی و افزایش عمر آن‌ها احتیاج به مراقبت، نگهداری و بازرسی‌های مرتب دارند. كار بر روی كلیدهای فشار قوی باید در حضور افراد ماهر و با صلاحیت صورت گیرد و پس از تعویض قطعات، صحت عملكرد توسط افراد مجاز یا بازرسان فنی تأیید شود. تست‌های دوره‌ای تحت عنوان تعمیرات پیشگیرانه كه به اختصار PM گفته می‌شود، انجام می‌گیرد ولی كارهای اساسی و یا كارهای مربوط به شین‌های اصلی در زمان تعمیرات اساسی یا Overhaul صورت می‌گیرد.


با سرفصل‌های این محصول آشنا شوید:
1-كلیات
2-دسته‌بندی انواع كلیدهای فشار قوی
3-سكسیونرهای غیر قابل قطع زیر بار
4-سكسیونر قابل قطع زیربار
5-مشخصات فنی و عوامل مؤثر بر عملكرد سكسیونرها
6-كلید روغنی
7-كلید كم روغن
8-كلید هوایی
9-كلید SF6
10-كلید خلأ
11-كلیدهای قدرت كشویی و ثابت
12-مشخصات فنی و عوامل مؤثر بر عملكرد دژنكتورها
13-اتاق‌های نصب كلیدهای فشارقوی یا Substation
14-شناخت مراحل و توانایی Rack-Out و Rack-In كردن كلیدهای فشارقوی
15-آشنایی با آزمایشات قبل از بهره‌برداری
16-تمیزكاری و تنظیم كلیدها
17-آشنایی با تست‌های دوره‌ای كلید
18-توانایی قرار دادن انواع كلیدها در حالت تست و انجام آن
19-توانایی باز و بسته كردن و تعویض قطعات كلیدها
20-تشخیص قطعات معیوب
21-آشنایی با حفاظت‌های مرتبط با كلیدهای فشارقوی
22-ایمنیبرچسب ها: بسته آموزشی كلیدهای فشار قوی ، بسته آموزشی ، كلید ، فشار قوی ، High voltage Circut breakeres Training Course ،